Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi (PDR) olarak, öğrencinin kendini tanıyan, çevresindeki olanakların farkında, karşılaştığı güçlükleri sorun haline dönüşmeden çözebilen ve doğru kararlar vererek özünü gerçekleştiren bir kişi olarak, iletişim becerilerine sahip, mutlu, sağlıklı ve yaratıcı bireyler yetiştirebilmeyi, sistematik ve profesyonel bir yardım hizmeti sunmayı amaçlıyoruz.
Deneyimli kadromuzla öğrencileri okula alıştırma (oryantasyon), onları tanıma, izleme çalışmalarını ve psikolojik danışma ve koruyucu bilgilendirme, mesleki rehberlik hizmetlerini Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul ile Lise seviyesinde yürüten PDR Servisi, sadece öğrenciyle değil, aynı zamanda öğretmen, idareci ve velilerle de iletişim halinde çalışmalarını sürdürmekte ve çalışmalarında gelişmiş rehberlik modellerinden yararlanmaktadır.

PDR Servisi Çalışma İlkeleri 

GİZLİLİK 
GÖNÜLLÜLÜK
SÜREKLİLİK 
KİŞİ HAKLARINA SAYGI 
BİREYİN DEĞERLİLİĞİ 
BİREYİN ÖZERKLİĞİ 
İLGİLİ KİŞİLERLE İŞBİRLİĞİ

Bu ilkeler doğrultusunda, 5 PDR Uzmanı ve 2 Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı ile çalışmalarını yürüten servisimiz, çağdaş rehberlik modellerinden yararlanmakta, okulumuzun ve toplumun gereksinimlerine göre çalışmalar planlamakta, öğrenci merkezli bir yaklaşım içinde hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Anasınıfından itibaren 12. Sınıfa kadar “Mesleki Rehberlik” çalışmalarını sistemli yürütmek servisimizin en önemli görevleri arasındadır. Bu amaçla, hazırlanmış bir yıllık program çerçevesinde, grubun PDR Uzmanı ile birlikte eğitim hayatının en önemli sonuçlarından olan doğru mesleği keşfedebilmek, hedeflerini belirlemek ve bu yolda gereken çabayı gösterebilmek, mutlu ve başarılı bir öğrenci ve meslek elemanı olabilmek amacıyla gelişim düzeylerine uygun çalışma gözlem ve etkinlikler planlanmakta ve uygulanmaktadır.

Yapılan çalışmalar ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak veya iletişim kurmak için, düzenli olarak güncellenen web sayfamızdan bize ulaşabilir, iletişime geçebilirsiniz.