12. SINIF VELİLERİMİZE BİLGİLENDİRME SEMİNERİ YAPILDI

12. sınıf velilerimize “Sınav Döneminde Ebeveynler Çocuklarına Nasıl Yardımcı Olabilir?” konulu bilgilendirme semineri, PDR Uzmanımız Sn. Jale ASLAN tarafından lise amfi salonunda yapıldı. 

Velilerin yüksek katılımı ile gerçekleşen seminerin birinci bölümünde YGS ve LYS sistemi, farklı puanların elde edilişi, testlerin puanların hesaplanmasındaki önemi, değişen puan türleri ve baraj sınırları getirilen fakülteler, kapatılan üniversiteler ve 2016 yılının üniversite sınavı açısından değerlendirilmesi anlatıldı. İkinci bölümde ise bu süreçte velilerin çocuklarına destek olabilmek için, nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda bilgiler verildi. 

Toplantıda hazır bulunan Lise Müdürü Sn. Banu BAYINDIR ve Lise Müdür Yardımcısı Sn. Süleyman DEMİRCİ de velilere bu önemli süreçte tüm birikim, tecrübe ve olanaklarımız ile öğrencilerimizin yanında olduklarını belirttiler. Genel Müdür Yrd. Sn. Hakan ÇORTANCIOĞLU’da ÜDEP uygulamasının önemini belirterek, çocuklarınız emin ellerdedir dedi. Ayrıca TED Antalya Koleji’nin üniversite hazırlık atlamada her yıl ispatlanan başarı ve tecrübesine güvenmelerini istedi. 

Velilerimiz yapılan bilgilendirme seminerinden, memnuniyetlerini dile getirerek konuşmacılara teşekkür etti. 


© Copyright 2016 TED Antalya Koleji