KADIN FUTBOLCULARLA  İSPANYOLCA KEYFİ!

Antalya’nın 1. Ligde oynayan tek kadın futbol takımı olan, 1207 Antalya Döşemealtı Spor Kulübü oyuncuları ve kulüp başkanı okulumuzu ziyaret etti. 

İspanyolca zümremizin düzenlediği panelde, kulüp başkanı Süleyman TÜRK’le birlikte gelen Kolombiyalı /Carolina Arias Vidal, Leidy Andrade, Orianica Velazquez ve Azeri /Aysun Aliyeva ile 5-6-7.sınıf öğrencilerimiz buluştu. Panel boyunca İspanyolca ve Türkçe olarak keyifli futbol sohbeti yapıldı. Sohbette söz alan Kolombiya A Kadın Milli takımının orta sahadaki dinamosu Carolina Arias, kulüp olarak hedeflerinin ligde şampiyonluk olduğunu belirtti. Panel bitiminde TED’li öğrencilerin imza isteği yerine getiren futbolcular, öğrencilerle birlikte bol bol fotoğraf çektirdi. 

Daha sonra okulumuz halı sahasına giden grup, orada 7.sınıfların futbol kulübü öğrencileriyle keyifli bir futbol show gerçekleştirdi. Kadın futbolunun dişi Ronaldinho’su diye anılan Leidy Andrade’nin halı sahadaki şık çalımları hayranlıkla izlendi. Tüm sporcuların göze hoş gelen hareketleri ve şutları da çok alkış aldı. 

Güleryüzlü ve alçak gönüllü kadın futbolcular, TED’lileri Antalya’da oynayacakları tüm maçlara davet etti. 

© Copyright 2016 TED Antalya Koleji