ÇANAKKALE GEZİMİZ…

 Grubumuzun uçakla hareket edip Sabiha Gökçen havalimanına inerek başladığı gezisi, burada binilen otobüsle Tekirdağ üzerinden Çanakkale’ye doğru devam etti.


Tekirdağ’da verilen molada meşhur köftesinin tadına bakıldı. Çanakkale Gelibolu adasında ilk olarak yakın tarihimizin en önemli kahramanlık destanlarından birini yazan ve bir kişisinin bile sağ kurtulmadığı 57. Alayın Şehitliği’ni ziyaret edilerek saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Gelibolu yarımadasında Çanakkale Savaşlarının yapıldığı muharebe alanları, siperler, tüneller, şehitlikler, Kilitbahir, Mecidiye, Seyit Onbaşı Anıtı, Çanakkale Şehitler Abidesi, Seddülbahir, Yahya Çavuş Şehitliği ve Anıtı, Anzak Koyu, Arı Burnu Mezarlığı, Tören Alanı, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt ve Conkbayırı gibi savaşın en şiddetli yapıldığı alanlar gezildi.


Çanakkale Biga yarımadasında konakladıktan sonra, Truva Atı ve Nusret Mayın Gemisi (maketini) görüp, içini gezildi. Ardından, Ayvalık’ta Cunda Adası, Şeytan Sofrası ve Sarımsaklı Plajı’nı görüldü. Son gün ise dönüş yolumuz üzerinde olan Assos Behramkale Köyü ve Athena Tapınağını da gördükten sonra Bursa üzerinden İstanbul Sabiha Gökçen’e hareket edip, uçakla Antalya’ya dönüldü.Tüm Haberler© Copyright 2016 TED Antalya Koleji