TED AİLESİ ATATÜRK’Ü ÖZLEM VE SAYGIYLA ANDI

“Büyük Önder Atatürk”ün ölümünün 79. yıldönümünde, TED Antalya Koleji Ailesi gerçekleştirdiği üç ayrı törenle onu sevgi, saygı ve özlemle andı.

 

Anma törenleri Kurucumuz Sn. Şule Uzun’un, Okul Aile Birliği Başkanı ve Öğrenci Meclis Başkanlarımızla birlikte Atatürk Anıtı’mıza çelenk koymasıyla başladı. Devamında 09.05’te çalan sirenlerle yapılan saygı duruşu ve hep birlikte söylenen İstiklal Marşı ile tüm bayraklar yarıya indirildi. 4.sınıf öğrencilerinin birlikte ve coşkuyla seslendirdiği “Atatürk İçimizde” adlı şiir ilgiyle dinlenildi. Daha sonra öğrenci ve öğretmenler sırayla Atatürk’e saygı selamı verdi. Anıt önündeki tören sonunda,   “Ortaokul İzci Kulübü” öğrencileri Atatürk Anıtı’nda saygı nöbetine başladı.

 

Ortaokul öğrencilerimiz tarafından hazırlanan ikinci program kültür salonumuzda yapıldı. Program Atatürk’le ilgili barkovizyon gösterisinin seyredilmesiyle başladı. Devamında “Atatürk Haftası” şiir ve satranç alanlarında düzenlenen yarışmalarda, derece alan öğrencilere madalyaları takdim edildi. Şiir yarışmasında okul birincisi olan 7.sınıf öğrencimiz Defne Güvenç, yazdığı bu şiirle Antalya MEM’in düzenlediği yarışmaya da katılarak Ortaokullar Antalya 2.si olup ilde yapılan resmi törende ödül aldı. Daha sonra Atatürk Çocukları Korosu’nun seslendirdiği eserler, seyredenlerden bol alkış aldı. Program, 5.sınıf öğrencilerinin koroyla birlikte seslendirdiği And’ımızın salondaki herkes tarafından söylenmesiyle sona erdi.

 

Lise öğrencilerimizin hazırladığı üçüncü programda ise okulumuzda yapılan Atatürk Haftası kompozisyon yazma yarışması birincisinin eserini seslendirmesi, barkovizyon sunusu, “Yıkın Heykellerimi” adlı şiirin seslendirilmesi, Atatürk Gençleri Korosu’nun seslendirdiği eserlerin keyifle dinlenmesi ve 12.sınıfların “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi”ni müthiş bir şekilde seslendirmesiyle duygulanan seyircilerin ayakta alkışları arasında bu programda sona erdi. 

 

Anlamlı ve duygu yüklü bu programlarla “Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Atatürk” TED Antalya Koleji Ailesince bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle anıldı.

 Tüm Haberler© Copyright 2016 TED Antalya Koleji