TEDLİLER “BİLGE KUNDUZ” ETKİNLİĞİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

5-6-7. sınıflarımızdan on altı öğrenci, 13-17 Kasım 2017 haftasında Ankara Üniversitesi öncülüğünde düzenlenen “2017 Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik ve Bilgi-İşlemsel Düşünme Etkinliği”ni başarıyla tamamladı. 

 

Ortaokul müdür yardımcılarımız Sn. Çağdaş Gürsoy ve Sn. Hümeyra Özkan etkinliği başarıyla tamamlayan öğrencilerimize, sertifikalarını yapılan törende takdim etti.

Bilge Kunduz etkinliği nedir? (http://www.bilgekunduz.org/) Bilgisayar bilimini ve bilgi işlemsel düşünmeyi her yaştan öğrenciye öğretmek amacı ile oluşturulmuş, bu konudaki farkındalıkları attırırken eğlendirmeyi de önemseyen uluslararası bir etkinliktir. Bu etkinlik kapsamında, birçok ülke aynı dönemde öğrencilerin enformatik ile ilgili yeteneklerini test eden çevrimiçi bir etkinlik de düzenlemektedir. 

 

Etkinlikteki kısa sorulara “Bilge Kunduz Görevleri” denmektedir. Bu görevler, enformatik konusunda hiçbir ön bilgisi olmayan kişiler tarafından da yanıtlanabilir. Öğrenciler bu görevleri çözebilmek için bildiklerini gözden geçirmeli, hesaplama yapmalı, karar vermeli, neden-sonuç ilişkisi kurmalı, analitik düşünme ve problem çözme gibi üst düzey düşünme becerilerini kullanarak bu görevleri tamamlamalıdır. 

 Tüm Haberler© Copyright 2016 TED Antalya Koleji