GELECEĞİN “MAKER”LARI YETİŞİYOR!

Bilgisayar derslerimizde; teknoloji ile çevrili bir dünyada yaşamanın bilinciyle hem programlama hem de STEM eğitim modelini (Science /Fen, Technology /Teknoloji, Engineering /Mühendislik ve Mathematics /Matematik) uygulayarak, öğrencilerimize gerekli kazanımları sağlama çalışmalarımız devam ediyor. 

 

5. sınıflarımızda uygulanan “Seçmeli Bilişim Teknolojileri ve Yazılım” dersinde ise öğrencilerimiz “Arduino ile Akıllı Cihaz Geliştirme” konusunda projeler geliştiriliyor. Derslerinde uygulamalı eğitimlere başlamadan önce bilgisayar ortamında yapacakları elektronik devrelerin çizimini gerçekleştirip, programlayarak simülasyon hazırlıyorlar. Son aşama olarak breadboard üzerine bu devreleri kurarken, onlara ait programları da yazarak cihazlarını çalıştırıyorlar. 

 

TED öğrencileri basit LED yakma devreleri ile başlayıp; sensörleri içeren devreler kurarak, STEM eğitimleri ile kendi akıllı cihazlarını geliştirme ve birer “Maker” olma yolundaki hedeflerine tüm hızıyla ilerliyor. 

 

Öğrencilerimizin sene sonundaki hedefleri ise yaptıkları “Bir soruna çözüm getiren akıllı cihazlarını” 11. Bilim Şenliği’mizde sergilemektir.Tüm Haberler© Copyright 2016 TED Antalya Koleji