TEDLİ İZCİLER HER KONUDA DENEYİM KAZANIYOR

Okulumuz Böğürtlen İzci grubu, Antalya Hava Limanını Oymakbaşı ve Hava Trafik Kontrolü olan Sn. Görkem Özgün Gündoğdu rehberliğinde gezdi.

Gezimiz havalimanı taşımacılığında kullanılan ‘Cobus’ ile hava limanı kulesine gidilerek buradaki radarlar ve işleyiş konusunda yetkilerden bilgi alınmasıyla başladı. Daha sonra üst kata çıkıldı ve burada yer alan hava trafik kontrolörleri, uçakların iniş ve kalkışı esnasında yaptıkları uygulamaları aktardı. Gezinin son durağı olan DHMİ Kaza Yangın İstasyonu’ndaki itfaiyeciler, havalimanı içerisinde meydana gelebilecek kaza ve afetlere karşı alınan tedbir ve müdahaleleri izcilerimize anlattı. İtfaiye araçlarıyla yapılan su püskürtme gösterisini seyrettikten sonra itfaiye araçlarına sırayla binen izciler, siren çalma ve su püskürtme deneyimlerini de yaşadı.

Böğürtlen İzci grubu için öğretici ve keyifli bir deneyim olan bu gezi, hava limanında verilen tekmille sona erdi.

Her şey izcilik için ve her şey izciliğin içerisinde… “Atam; büyüdükçe büyüyorsun gözümüzde, varlığını duyuyoruz özümüzde, varacağız gösterdiğin hedefe, Türk genciyiz, Türk izcisiyiz, dururuz sözümüzde.”

         Tüm Haberler© Copyright 2016 TED Antalya Koleji