90. YIL KUTLAMALARI VE GENÇLİK FESTİVALİ MUHTEŞEMDİ

TED (Türk Eğitim Derneği) kuruluşunun 90.yılını; bünyesindeki TED Üniversitesi, mezun dernekleri, spor takımları, 38 TED Okulunun öğretmen, öğrenci, veli ve gönülleriyle birlikte Ankara’da 3 gün süren gençlik festivali etkinlikleriyle kutladı.

TED Genel Merkezi ve TED Ankara Koleji’nin ev sahipliğinde düzenlenen bu büyük organizasyona okulumuzu temsilen kurucumuz, müdürlerimiz, öğretmen ve öğrencilerden oluşan 50 kişilik bir grupla katıldık. İlk günkü etkinlikler içinde sahne alan “Atatürk Gençleri Çok Sesli Koromuz” seslendirdiği parçalarla dinleyicilere duygusal anlar yaşattı ve çok alkışlandı. Devamında grubumuz; TED Okulları tarafından hazırlanmış çeşitli resim, seramik, halk dansları, modern danslar ve spor müsabakaları etkinliklerine katılarak, kardeş okul mensuplarıyla tanışma ve paylaşımlarda bulundu.

İkinci gün harika bir organizasyonla; yaklaşık 15.000 lik TED Ailesi Genel Başkanı Sn. Selçuk Pehlivanoğlu önderliğinde Anıtkabir’de Ata’mızın huzuruna çıkıp, ona her daim bağlılığını dile getirerek mozalesine çiçekler bıraktı. Akşam ise “Grup Manga”nın hareketli konseri ile katılımcılar eğlenerek, günün yorgunluğunu attı.

Üçüncü gün İncek Kampüsü’ndeki stadyumda “19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı” kutlamaları binlerce seyirci önünde, 38 TED okulu öğrencisinin Türk Bayrakları ve TED Flamaları eşliğinde yaptığı geçit töreni ile başladı. Devamında 1500 öğrenci tarafından yapılan muhteşem vals ve zeybekten oluşan dans gösterisi ve diğer gösteriler beğeni alkışları eşliğinde ve keyifle seyredildi.Tüm Haberler© Copyright 2016 TED Antalya Koleji