12. SINIF VELİLERİMİZE SEMİNER VERİLDİ

12. sınıf velilerimize “Sınav Sürecinde Ebeveyn Olmak” konulu veli bilgilendirme semineri, lise amfi sınıfta PDR uzmanı Jale ARSLAN tarafından gerçekleştirildi.

I. Bölümde sınav kitapçığı, cevap anahtarı, sınav giriş belgesi, sınav öncesi günlerde, sınav sabahında, sınav bitiminde yapılması gerekenler hakkında velilere bilgilendirme yapıldı. Sınava girerken adayın yanında bulundurmaması gereken yasaklı eşyalar anlatıldı. Velilere sınav kurallarını anlatan 2017 YGS aday eğitim filmi izletildi.

II. Bölümde ebeveynlere çocuklarının başarısına nasıl katkıda bulunur, kaygıyı azaltmak için yapılabilecekleri ve sınav sürecinde anne baba ya da sorumlu ebeveyn olmanın zorlukları anlatıldı. 

III. Bölümde ise 2016 verilerine göre YGS puan türlerinde kaç puanın Türkiye genel başarı sıralamasındaki karşılığı ve LYS de derecelerin nasıl değiştiğine ilişkin sınav sonuç örnekleri incelendi.

Katılımın yüksek olduğu seminer karşılıklı diyaloglarla eğlenceli ve bilgilendirici oldu.© Copyright 2016 TED Antalya Koleji